הרצאות לחוגי בית של חנן

הרצאות לחוגי בית. שנות השישים בהיי מטורף, בחיוך ובאושר.

חנן דרורי,

  • מומחה לשירי שנות השישים,
  • בעל נסיון של שנים בהובלת חוגי בית למבוגרים,
  • נותן הרצאות מעניינות לחוגי בית, עם חוש הומור ואמצעי המחשה.
  • מספר בהרצאותיו על שירי שנות השישים,
  • מספר גם על המחברים של השירים, על הזמרים, הזמרות והלהקות.
  • מספר על כל תקופת שנות השישים.
  • כל השירים מושמעים על ידי הזמרים המקוריים הנראים על מסך ענק. 
מסע מוזיקלי לסיקסטיז

מסע מוזיקלי לסיקסטיז

הסיקסטיז היא אחת התקופות היפות והמעניינות של עולם הפופ באמריקה ואנגליה של אחרי מלחמת העולם השניה. 

המסע המוזיקלי מתאר התפתחותם של הארועים הנוסטלגים מאמצע שנות החמישים ועד סוף שנות השישים בעולם מוזיקת הפופ. 

מסופרים הסיפורים מאחורי מייטב השירים של התקופה המוקרנים עם הוידאו קליפ המקורי שלהם באיכות גבוהה כך שמתקבלת חוויה מושלמת אשר מחזירה את הצופים לימים הנפלאים של הסיקסטיז. 

המפגש פותח עם הופעת הרוק'נ'רול ולהקת הפלטרס, ומסתיים בקטע מיוחד עם שירו של פרנק סינטרה "בדרכי שלי" (My way).

שימרי את הריקוד האחרון עבורי

שירי שנות השישים נחשבים לנוסטלגיה מופלאה עם המוזיקה והמלל שלהם, אולם לרבים מהשירים סיפור מופלא ומיוחד אשר יוצר חוויה מרגשת וגורם לעונג רב בשמיעתם. 

המפגש המוזיקלי והנוסטלגי הזה מציג מבחר עשיר של מיטב השירים מתקופת שנות השישים, השבעים והשמונים והסיפורים המאלפים של כותביהם, בתוספת ראיונות נדירים והאנקדוטות מאחורי השירים. 

המפגש מלווה בוידאו קליפים מקוריים של שירים באיכות גבוהה ומתורגמים כמו "נעלי הזמש הכחולות", "דיאנה", "אתמול", "ושימרי את הריקוד האחרון עבורי" בתוספת ראיונות עם הזמרים וכותבי השירים.

קינג קריאול

קינג קריאול

אגדת חייו של מלך הרוק'נ'רול אלביס פרסלי, מתקופת הימים הראשונים שבהם הקליט את שיריו הראשונים באולפני סאן סטודיו שבממפיס, מות אימו, דרך תקופת שרותו הצבאית בגרמניה וחזרתו לעולם הבידור, השתתפותו בסרטים, הופעותיו בלאס ווגס ועד להופעתו האחרונה ב 1977 ופטירתו הבלתי צפויה. 

במפגש יועלו נושאים מרתקים כמו, למה צחק אלביס בשיר "האם את בודדה הלילה", אהבתו העמוקה לפרסיליה, יהדותו של אלביס, הרכילות לגבי מותו של אלביס ועוד. המופע מלווה בוידאו קליפים נדירים ואיכותיים של אלביס מהופעותיו בסטודיו ובאולמות וכן סרטונים על חייו ופועלו.

מווטרלו עד מאמא-מיה

מווטרלו עד מאמא-מיה

עשר שנים שלטה להקת אבבא השבדית בצורה מוחלטת בעולם הפופ הקל בעולם המערבי. ההרצאה המוזיקלית מספרת את סיפורה המדהים והטראגי של הלהקה מהווסדה דרך פרוקה ומה קרה לאחר מכן, דרך מייטב מלהיטיה המפורסמים. 

הלהקה שהפיקה עשרות להיטים כובשי מצעדים ומכרה קרוב ל- 400 מליון תקליטים ובעזרת 24 מלהיטיה נוצר מחזמר שמופיע יותר מעשרים שנה בארבעים מדינות היא ללא ספק תופעה מיוחדת. 

במפגש מסופרת הצלחתה של הלהקה באירוויזיון של 1974, מוצגות כתבות מהטלויזיה השבדית ומוקרנים שיריה בוידאו קליפים מרהיבים, איכותיים ומתורגמים.

 

אגדה ושמה הפלטרס

אגדה ושמה הפלטרס

סיפורה המאלף של להקת הפלטרס, הלהקה הווקלית המפורסמת והמצליחה ביותר בשנות החמישים והשישים ואשר שיריה מושמעים עד עצם היום הזה. 

ההרצאה המוזיקלית לוקחת את הצופים מהרגע שבו הוקמה הלהקה בשנת 1952 ע"י ארבעה גברים, דרך הצלחתה, נפילתה ועד פרוקה, תקופה נפלאה שבה הצליחה הלהקה המיוחדת הזו להדהים את העולם בייחודיות ההרמוניה הקולית שלה, מגוון שיריה והופעתה המרשימה – והכל בזכות יהודי אחד. 

ההרצאה מלווה בוידאו קליפים מקוריים ומדהימים של הלהקה, צילומים מיוחדים וראיונות שונים, בקיצור חוויה בלתי נישכחת.

שפתיים בנות מזל

שפתיים בנות מזל

קליף ריצ'רד כבר יותר מ- 60 שנים נחשב למלך הרוק'נ'רול הבריטי והזמר אשר פרץ את מחסום המוזיקה הבריטית המקורית. בעזרת קולו המלטף והנוגה ומראהו הצעיר הוא הצליח באופן חסר תקדים להשאר פופולרי ומבוקש בבריטניה ובעולם. 

קליף ריצ'רד מכר הכי הרבה סינגלים ותקליטים אי פעם בבריטניה ונחשב כתשובה בריטית לאלביס פרסלי האמריקאי. 

במפגש מוזיקלי זה ניקח את הקהל לאורך חייו רבי התהפוכות והצלחותיו של סר קליף ריצ'רד ממקום הולדתו בהודו, חיי רווקותו ועד פסגת המוזיקה העולמית. במפגש יוקרנו וידאו קליפים של מייטב שיריו וכן ראיונות אישיים ומרתקים.

לילה של יום מפרך

לילה של יום מפרך

להקת החיפושיות נחשבת ללהקת הפופ המשפיעה והפופולרית ביותר במאה ה- 20. להקה שגרפה אחריה את הנוער בעולם והעלתה את מוזיקת הפופ הבריטי למקום מכובד ביותר. 

ההרצאה המוזיקלית עונה על השאלות סביב הסיבות להצלחתה הפנומנלית של הלהקה המופלאה, מכסה את תקופת עבודתם המשותפת של חברי הלהקה מיום הווסדה עד להופעתם האחרונה על גג האולפנים. 

המופע נותן הסבר מפורט לגבי התנהלות הלהקה, הסיבות לאי הגעתה לארץ ומנסה לפתור את התעלומה סביב פרוקה הבעייתי. המפגש מלווה בוידאו קליפים מקוריים ואיכותיים של הלהקה בהופעות שונות.

הפלישה הבריטית

הפלישה הבריטית

הצלחתה הפנומנלית של החיפושיות בארה"ב גרמה ללהקות בריטיות מכל הסוגים והג'אנרים להופיע בארה"ב בהצלחה גדולה ואף להתקבל באהדה רבה ע"י הקהל המקומי – תופעה שניקראת "הפלישה הבריטית". 

התהליך הותנע למעשה ע"י בריאן אפשטיין, מנהלה האגדי של להקת החיפושיות, אשר הביא לארה"ב, אחרי החיפושיות, להקות שהוא ניהל (כמו ג'רי והפוסעים, בילי ג'יי קרמר, מתבודדי הרמן ועוד) דבר שעודד להקות בריטיות אחרות להגיע לארה"ב. 

ההרצאה המוזיקלית מספרת את הסיפורים מאחורי הצלחת הלהקות הבריטיות בארה"ב בליווי וידאו קליפים מקוריים ומתורגמים של הלהקות.

 

אנגליה המתעוררת

אנגליה של אחרי מלחמת העולם השניה במצב קשה של שיקום ההריסות ובנית הממלכה. גם עולם המוזיקה הבריטית בכלל והפופ בפרט סבלו מכה קשה והנוער הבריטי שלאחר המלחמה מחכה את מוזיקת הרוק'נ'רול האמריקאית ומתפתח על מנת לסגור את הפער. 

המפגש המוזיקלי מתאר את תהליכי השתקמות מוזיקת הפופ הבריטית עד לכיבוש הטוטאלי של הלהקות הבריטיות את עולם הפופ האמריקאי. 

ההרצאה מלווה בקיטעי וידאו נדירים על התעוררות תעשיית הפופ הבריטית עם אומנים כמו קליף ריצ'רד, הלן שפירו, גרי והפוסעים, דסטי ספרינגפילד, האבנים המתגלגלות ועוד רבים.

וולרה - עפים לסאן רמו

וולרה – עפים לסאן רמו

מסע נוסטלגי מהמם אל פסטיבל מוזיקת הפופ הגדול והמפורסם ביותר באיטליה שנערך מדי שנה בעיר סאן רמו החל בשנת 1951 ועד היום. 

ההרצאה המוזיקלית מספרת את תהליך הקמת הפסטיבל, מיקומו, חוקיו, הפרס למנצח ותאור התחרות מתחילתה ועד שנת 1983. במשך המפגש מוקרנים וידאו קליפים מקוריים ואיכותים של מיטב שירי הפסטיבל עם הסיפורים מאחוריהם. 

זמרים כמו דומניקו מודוניו, ג'יליולה צ'ינקווטי, בובי סולו, טוני הקטן, ועוד רבים, כאשר כל השירים המדהימים עליהם גדלנו ואשר אותם אנו כל כך אוהבים לשמוע ולראות, מוצגים על המסך באיכות גבוהה ומתורגמים.

אמורה איטליאנו

אַמוֹרָה איטאלינו (אהבה איטלקית)

אחד הנושאים הפופולרים ביותר בעולם המוזיקה האיטלקי בכל התקופות מוקדש לאהבה ורומנטיקה. ההרצאה המוזיקלית לוקחת את הצופים למסע עצום ומרגש לתוך העולם המופלא של שירי האהבה האיטלקיים עליהם גדלנו. 

המסע יתחיל בשנות החמישים המופלאות ונתקדם לשנות השישים ונסיים בשנות השבעים והשמונים עם מייטב זמרי התקופה. 

השירים בתוכנית נבחרו בקפידה ומאחוריהם סיפורים מיוחדים ומרתקים. המסע המוזיקלי מלווה בוידאו קליפים איכותיים ומתורגמים אשר גורמים לקהל הצופים צביטה בלב ונגיעה במקומות הרגישים שבהם נמצאים "חיישני האהבה שלנו".

פסטיבל האירוויזיון

דוז-פואה לאירוויזיון

הרצאה מוזיקלית אשר לוקחת את הקהל לימיו הראשונים של האירוויזיון בשנת 1956 עם הסברים על מקור התחרות, החוקים והפרס הזוכה. 

משם עובר המסע המוזיקלי בין השנים בהם זכו מיטב השירים, לתחרות 1964 בו זכתה איטליה במקום ראשון בפעם הראשונה עם השיר ששרה ג'יליולה צינקווטי "אני צעירה בשבילך" ודרך השנים לשירים המנצחים של השנים לאחר מכן. 

כמו כן לפרשת השיר "איחולים" של קליף ריצ'ארד אשר הפסיד בתחרות באופן שערורייתי ועוד ועוד. המפגש המוזיקלי מדגים את המעבר של האירוויזיון מתחרות של מוזיקה פשוטה ותמימה לקרנבל מוזיקלי של מייטב הפירוטכניקה המודרנית.

החיים בוורוד

החיים בוורוד

מאמצע שנות הארבעים עד אמצע שנות השישים שלטו בצרפת השנסונרים הגדולים שמילאו את רחובות פריז, במיוחד במונמארט, דיקלמו ושרו שירים ולאחר מכן אף התמסדו באולמות והופיעו בפני קהל גדול. 

ההרצאה המוזיקלית לוקחת את הקהל אל מיטב השנסונים הצרפתיים, משארל טרנה דרך אדית פיאף, הקומפניון דה לה שנסון, איב מונטאן, ג'ורג' ברנסנס, ז'ק ברל ועוד רבים נוספים אשר הפליאו את עולם הזמר הצרפתי עם שיריהם המיוחדים.

בהרצאה מוצגים לקהל מיטב השנסונרים והשנסונים אשר מוקרנים בוידאו קליפים מרהיבים באיכות גבוהה ביותר ומתורגמים.

הדיוות של המוזיקה העולמית

הדיוות בעולם המוזיקה רבות ומגוונות והן ללא ספק חלק אינטגרלי וחשוב בעולם הבידור בקטגוריות מוזיקה שונות. ההרצאה המוזיקלית הזו לוקחת את הקהל אל עולמן של הזמרות המופלאות (הדיוות) מכל הז'אנרים בכל הזמנים. 

מפגש של שירים מופלאים של הזמרות המפורסמות ביותר בתקופת שונות כשכל זמרת הייחודיות והמאפיינים האישיים שלה שמתבטאים בשיריה. 

זמרות מעולם הפופ, הג'אז, שירי הנשמה, הרוק'נ'רול, הקאנטרי, המיוזיקלס ועוד רבות הן חלק מהאוסף העצום של הזמרות שקולן המיוחד וכשרונותיהם המופלאים העלו אותן לראש רשימת המפורסמות שבזמרות התקופה.

טובים השניים

טובים השניים

הדואטים המרגשים ביותר בעולם המוזיקה הם אלו של צמדים שאינם שרים ביחד באופן קבוע, אלא שקיימים דואטים מופלאים של צמדים חד פעמיים שנפגשו על מנת לבצע שיר אחד מסויים. 

דואטים מופלאים אלו משלבים ביחד סגנונות שירה שונים כמו רומנטיקה וקאנטרי, פופ וג'אז או דואטים וירטואלים בהם אחד מהזמרים כבר נפטר ואז בעזרת טכנולוגיה מתקדמת מתאפשר לבצע שירים מופלאים בצורה מיוחדת ומרשימה. 

המפגש המוזיקלי לוקח את הקהל לטיול מדהים אל מייטב הדואטים המיוחדים והייחודיים האלו והסיפורים מאחוריהם תוך כדי הצגתם באיכות גבוהה ומתורגמים.

טובים השניים לאהבה

טובים השניים לאהבה

מפגש מוזיקלי מיוחד ליום האהבה שבו מוצגים ממיטב הדואטים המרגשים של צמדים אשר אינם שרים ביחד באופן קבוע, אלא נפגשו במיוחד על מנת לבצע באופן חד פעמי שיר אהבה מסויים. 

סידרה של דואטים מופלאים מוגשים עם קטעי קישור משעשעים בנושא האהבה אשר מדגישים בצורה מיוחדת ומרשימה את הכמיהה לאהבה וזוגיות. במופע צמדים כמו ברברה סטרייסנד וניל דיאמונד, דולי פרטון וקני רוג'רס, שרה ברייטמן ואנדראה בוצ'לי ועוד רבים נוספים. 

המופע המוזיקלי הזה לוקח את הקהל לטיול נפלא אל מייטב שירי האהבה אשר מוצגים על גבי מסך ענק, באיכות סאונד גבוהה ומתורגמים.

קאנטרי סטייל

מוזיקת הקאנטרי בארה"ב חיה ובועטת וכמות המעריצים והרקדנים שמוטרפים עליה הולך וגובר. התופעה מתפשטת גם לארצות אחרות בעולם המערבי והמזרח הרחוק במיוחד כשתופעת ריקודי השורות נהפכה לשגעון בלתי מוסבר. 

הרצאה מוזיקלית ומיוחדת זו מציגה את התופעה של מוזיקת הקאנטרי בארה"ב וארצות אחרות ומתארת את התפתחותה של המוזיקה, כלי הנגינה, התלבושות והריקודים תוך כדי מסע מוזיקלי מופלא אל מייטב הזמרים, הזמרות והסיפורים שמאחוריהם. 

במפגש מוצגים מיטב האומנים של מוזיקת הקאנטרי כמו ג'וני קאש, פאטסי קליין, ווילי נלסון, לורטה לין ועוד רבים אחרים.

זרקורים על הוליווד

רבות הן יצירות המופת המוזיקליות שנוצרו בהליווד ואשר חותמן על הציבור נשאר בזכות המוזיקה שלהם. סרטים מוזיקליים אלו, או מיוזיקלס, זכו ברובן בפרסי יוקרה והם אלו שבזכותם זוכרים אנו את הסרטים. 

יצירות כמו הקוסם מארץ עוץ, המלך ואני, אנני אוקלי אשת לפידות, סיפור הפרברים, פנטום האופרה ורבים אחרים נשארו בזכרוננו בזכות המוזיקה המדהימה המלווה אותן. 

ההרצאה המוזיקלית הזו היא למעשה מסע קסום אל אותן יצירות הליוודיות מיוחדות עם הקטעים והסיפורים המלווים אותם והקרנת השירים המיוחדים שהטביעו חותמם בעולם הקולנוע והשאירו מזכרות מופלאות בהווי חיינו.

צליל וחזיון בהליווד

צליל וחזיון בהוליווד

תעשיית הסרטים של הוליווד מפיקה אלפי סרטים כל שנה, סרטים שלכל אחד ישנה מנגינה או שיר אשר מלווים את העלילה. 

במקרים רבים מאוד נהפכת הנעימה או השיר ללהיטים גדולים אשר מזכים את יצרני הסרטים בפרסים רבים ונהפכים לצאן ברזל בתרבותנו. 

תוכנית זו היא מסע קסום לסרטי הוליווד אשר מנגינת הליווי או השיר הינם מיוחדים באופן בולט והם אשר הטביעו חותמם בעולם הקולנוע והשאירו מזכרות מופלאות בחיינו. 

המפגש המוזיקלי כולל את המוזיקה של סרטי מופת כמו למשל קזבלנקה, דר' ז'יואגו, מערבונים כמו ריו בראבו והטוב הרע והמכוער, ועוד רבים בלתי נשכחים.

הומור בעולם המוזיקה

הומור בעולם המוזיקה

עולם המוזיקה מלא סוגים וסגנונות על מנת לבדר את קהל הצופים, אך רבים מהמוזיקאים הגדולים ביותר מגוונים את הופעותיהם בקטעי הומור וצחוק ויש אף כאלו אשר משתמשים במוזיקה כאמצעי לבידור. 

התוצאה של שילוב הומור ומוזיקה גורם לקהל הצופים הנאה כפולה במיוחד כאשר קיים שילוב מושלם בין המוזיקה וקטעי ההומור הנפלאים. 

ההרצאה המוזיקלית הזו מגישה ממיטב קטעי ההומור הנדירים והמיוחדים של גדולי הזמרים והנגנים בהופעות משעשעות במיוחד. במופע מובאים קטעים של אומנים כמו הרי בלפונטה, דני קיי, ויקטור בורגה, הגשש החוור, צ'רלי צ'פלין ועוד רבים.

שלושת הטנורים

שלושת הטנורים

הופעתם של שלושת גדולי הטנורים של דורנו, חוזה קאררס, לוצ'אנו פבארוטי ופלאסידו דומינגו התחילה כמחווה של רצון טוב שאירגן המנצח זובין מהטה עבור חוזה קרראס, שהחלים ממחלת הלוקמיה והקים קרן מיוחדת לטיפול במחלה. 

מפגש הטנורים נהיה הצלחה אדירה שסחפה קהל עצום לתוך עולם המוזיקה של הטנורים. 

ההרצאה המוזיקלית מספרת את סיפור ההצלחה של מפגש הטנורים המרגש בין שלושת גדולי הטנורים והמנצח המופלא של הפילהרמונית הישראלית, תחילה במרחצאות וורונה באיטליה ולאחר מכן בשורה של קונצרטים נפלאים שמוצגים ע"י וידאו קליפים איכותיים ומתורגמים.

א יידישע כריסמס

א-יידישע כריסמס

אחד הנושאים המעניינים בעולם המוזיקה הוא מקומם של המלחינים והקומיקאים היהודים בכל הנוגע לחג המולד הנוצרי. 

החג שמציין את הולדתו של ישו לכאורה לא אמור לעניין את יהודי התפוצות אך המציאות שונה לחלוטין ואת רוב שירי חג המולד כתבו יהודים וגם הקומיקאים היהודים לא פסחו על החג הזה. 

התוכנית מספרת על גדולי הקומפוזרים היהודים שכתבו את שירי חג המולד, מלווה בוידאו קליפים של השירים וכן מספר קומיקאים יהודים אשר מספרים בהומור את חוויותיהם האישיות בחג המולד. התוכנית מלווה בוידאו קליפים איכותיים ומתורגמים של שירים וקטעי הומור.

מצה'ל באהבה

מצה"ל באהבה

הלהקות הצבאיות נוצרו למעשה על מנת לבדר את כוחות הבטחון ולאפשר את פעילותן בשעות שלום ובימי מלחמה ללא כל קורטוב של כדאיות כלכלית. 

הרצאה מוזיקלית נוסטאלגית זו מובילה את הקהל מהלהקת הצ'יזבטרון (להקת הזמר והבידור של הפלמ"ח) הראשונה בארץ ועד הלהקות הצבאיות בתקופת מלחמת ששת הימים ומלחמת יום הכיפורים. 

בהרצאה יוקרנו השירים ויסופרו הסיפורים מאחורי מיטב הלהקות הצבאיות בכל הזמנים כמו להקת הנח"ל, להקת פיקוד צפון, להקת חיל הים ועוד. שעה של נוסטלגיה ישראלית צרופה עם המיטב של שירי הלהקות הצבאיות המפורסמות ביותר.

ממליצים על הרצאות לחוגי בית של חנן דרורי

הרצאות לחוגי בית של חנן

חנן מגיע נותן את הנשמה, מסביר על הזמרים והשחקנים. ממליצה בחום

רותי מישורי פתח תקווה

את חנן פגשתי לראשונה בירושלים בארוע בו הוא הקרין קטעי סרטים בנושא ההומור בקולנוע. ההסברים היו נהדרים.

מיד הזמנתי 2 הרצאות לחוגי בית. להופעה באירוע פרטי ולהופעה בפני קבוצת נכים. 

חנן מגיע נותן את הנשמה מסביר איך הגיע לעיסוקו, מדבר על הזמרים השחקנים ומעשיר את הידע שלנו.

יש לו אוסף גדול של קטעי וידאו וסרטים הממוינים על פי נושאים.

ממליצה בחום. כדאי לנסות לא תתאכזבו להיפך ישאר טעם של עוד.

הרצאה בחוג בית עם הפלטרס

כולם יצאו מאושרים ונרגשים ויצאו עם טעם של עוד (הרבה).

דר׳ עידית ודרור אבני

רוצה להודות לך בשמינו ושם כל חמישים הנוכחים במופע הקליפים שהמיס את כולנו. כולם יצאו מאושרים ונרגשים ויצאו עם טעם של עוד (הרבה).

הפתיחות, ההיענות ועצם העבודה שהושקע ביצירות מרשימים כולם.

בטוח כי זו לא הייתה הפעם האחרונה.

לוגו של משען

אנשים יצאו מההרצאה בהיי מטורף, בחיוך ובאושר. גרמת לצמרמורת.

שרית נשר

רציתי להודות לך מקרב לב על ההרצאה המדהימה שנתת לנו על מוזיקת שנות השישים.

אנשים יצאו מההרצאה בהיי מטורף, בחיוך ובאושר. גרמת לצמרמורת.
אני בוררת את ההרצאות שלי בפינצטה אבל אתה התעלית מבחינת הרגש והאושר שגרמת לדיירים ולי.

אני באופן אישי אף הזלתי דמעה.
תודה רבה !!

מי שיזמין אותך להרצות אצלו ירוויח בענק ומי שלא , לא יידע מה הפסיד.
ממליצה עליך בחום.