שירי יום הולדת למבוגרים עם שירי שנות השישים והחמישים

כשחושבים על שירי יום הולדת למבוגרים חושבים על מסיבה עם שירי שנות השישים והחמישים. השנים האלה היו מיוחדות, הביאו תופעות חברתיות חדשות ובעיקר סגנונות מוסיקליים חדשים.

אם יש לכם רעיונות ליום הולדת למבוגרים, תוכלו לשלב בהם שירים ליום הולדת שהם מיטב שירי שנות השישים והחמישים כפי שהם מובאים כאן בהמשך.

בשירים שלפניכם מגוון רחב של זמרים, זמרות ולהקות שפשוט אי אפשר שלא להשמיע אותם בימי הולדת. כולם שרים שירים של שנות השישים שאנחנו יכולים לבנות עליהם. שתהיה לכם מסיבת יום הולדת שמחה ומצחיקה.

חנן דרורי עם שירי יום הולדת למבוגרים

חנן דרורי יספק לכם אטרקציות לימי הולדת למבוגרים בעזרת

  • השמעת מוזיקה משנות השישים
  • עם קליפים באיכות גבוהה על מסך גדול.
  • תוכלו לרקוד בכיף עם השירים וגם לשיר קריוקי.
  • משחקים ליום הולדת למבוגרים יחודיים למסיבה
  • חידות על השירים, יספר לכם עליהם
  • תוכלו להכות את התקליטיה.

שירי שנות השישים, שירי יום הולדת למבוגרים עם חנן דרורי

ניתן גם לשבת ולשמוע הרצאה של כשעה על שירי שנות השישים. בשעה הזאת חנן דרורי יספר לכם דברים יחודיים על כל שיר שהוא ישמיע לכם.

ניתן גם להכין שירים למצגת יום הולדת 50 או שירים למצגת ליום הולדת 60 ולהקרין תמונות ליום הולדת עם מחרוזת שירים ליום הולדת.

תגובת חנן דרורי לפרטים שנשלחו תינתן עד יום עבודה עוקב.

שיר ליום הולדת 50 – איזה עולם נפלא – לואי אמסטרונג

השיר נכתב ופורסם בשנת – 1968. לואי ארמסטרונג (4 באוגוסט, 1901 – 6 ביולי, 1971), זכה לכינוי סצ'מו או פופס, היה חצוצרן ג'אז אמריקאי וזמר מניו אורלינס, לואיזיאנה. בשנת 1970 בהופעה חיה, נתן לואי אמסטרונג הקדמה לשיר. ההקדמה אומרת בערך כך:

אנשים שואלים אותי – למה אתה אומר שהעולם נפלא? הרי יש רעב ומלחמות ודברים רעים. איך יכול להיות עולם נפלא? ואני אומר לכם, שלא העולם הזה הוא רע, אלא מה שאנחנו האנשים עושים בתוכו.

השיר פשוט מושלם, מדהים, משובח ומעורר את כל החושים. שיא הרוגע והשלווה. במשך הזמן השיר הפך למאוד פופולארי. כל השירים של לואי אמסטרונג מקסימים ואפשר להאזין להם ללא הפסקה. חפשו ביוטיוב – louis armstrong – ותקבלו מגוון של שירים.

למה שיר ליום הולדת 50? השיר נולד עם אנשים שבעשור השני של המאה ה- 21, יהיו בני 50. האם הם באמת נולדו לעולם נפלא? כנראה שכן. שיר זה מחובר עם שירי שנות השישים והוא ישאר אתנו לתמיד.

שיר ליום הולדת 60 – רק את – הפלאטרס

השיר הוקלט לראשונה בשנת 1954 אבל לא פורסם. בשנת 1955 הוקלט מחדש ופורסם. השיר הגיע למקום הראשון במצעד הפזמונים האמריקאי ונשאר שם למשך 7 שבועות! הקול המוביל בשיר הוא של טוני וויליאם.

אחד מזמרי הלהקה סיפר על נסיונות ההקלטה של השיר – "ניסינו את זה כל כך הרבה פעמים, וזה היה נורא. פעם אחת היינו בחזרות במכונית … והמכונית נרתעה מהשיר. טוני שר 'O-oHHHH-nly you'. זה היה מצחיק בהתחלה, אבל כשהוא שר את השיר הזה – זה היה הסימן שפגענו במשהו."

הפלאטרס היא אחת מקבוצות הקול הגדולות ביותר בכל הזמנים. שיריהם נצחיים. השיר הזה הוא אחד השירים היפים ביותר של כל הזמנים, פשוט חסר גיל.

שיר ליום הולדת 60? אפשר להרגיש שהשיר מתאים לכל יום הולדת שבו יש אהבה ורצון לחלוק את החיים עם בן/בת זוג. במיוחד אם בן הזוג שלכם בן 60.

שיר ליום הולדת 70 – בלתי נשכחת –
נט קינג קול

נט קינג קול – נולד במרץ 1919 ונפטר צעיר יחסית בגיל 45 מסרטן ריאות. הוא עישן 3 חבילות של סיגריות ביום והאמין שזה מה שנותן לו קול חם ומיוחד. נט קינג קול התפרסם במיוחד בשנות ה- 50, לאחר שאימץ לעצמו סגנון של פופ. השיר – Unforgettable – בלתי נשכחת – התפרסם ב- 1951 והוא אחד מתוך כמה להיטים של נט קינג קול בשנות ה- 50 . 

נט קינג קול היה האפרו-אמריקני הראשון שהיתה לו תכנית טלוויזיה משלו. אבל…. התוכנית הופסקה מהר. לתוכנית לא ניתנה תמיכה על ידי החברות הגדולות. האפרו-אמריקנים דברו כאן על אפליה על סמך גזע.

מעולם לא נראה זמר עם כריזמה ורגוע יותר מנט קינג קול. היו הרבה זמרים גדולים לאורך השנים אבל האיש הזה היה גדול מכולם. למרות שהוא נלקח מאיתנו צעיר מדי, הוא השאיר קלאסיקות נצחיות שאנחנו יכולים ליהנות מהן במשך שנים רבות.

שיר ליום הולדת 70? כן. שיר בסגנון ששרו פעם. הזמר במרכז תזמורת קלאסית בליווי.

האם את בודדה הלילה – אלביס פרסלי

אלביס פרסלי הוא תופעה בלתי נשכחת. הוא הוכתר למלך הרוק אנד רול עם שירים מפורסמים כמו – רוק בבית הסוהר, כלב ציד ואחרים. מצד שני אלביס ידע גם לשיר שירי אהבה ברכות בלתי נשכחת. האם את בודדה הלילה פורסם ב- 1960 והוא אחד משירי האהבה האלה.

אלביס פרסלי נולד ב- 1935 ונפטר ב- 1977 בביתו, "אחוזת גרייסלנד". עד היום יש אנשים שמאמינים שאלביס לא ממש נפטר אלא עבר לגור באיזה אי. "אחוזת גרייסלנד", הוא בית עם 2 קומות ו- 23 חדרים. לאחר מותו של אלביס הפכה האחוזה לאטרקציה תיירותית חשובה בעיר ממפיס בארה"ב. השיר – "האם את בודדה הלילה" תפס מקום 10 במצעד הפזמונים האמריקאי של שירי שנות השישים.

תני לי לאהוב אותך – מייק בראנט

בשנת 1970 הגיע מייק בראנט לצרפת. מפיק מקומי שמע אותו ונתן לו להקליט את השיר – תני לי לאהוב אותך. השיר הפך ללהיט. מייק בראנט הפך ללהיט בצרפת. אי אפשר לדבר על שירי יום הולדת למבוגרים בלי מייק בראנט.

מייק בראנט נולד בשם משה ברנד בשנת 1947 להורים ניצולי שואה שהתמקמו בעיר חיפה. בתחילת פעילותו כזמר נהג לשיר עם הרכב נגנים שכלל גם את אחיו. הוא חילק את זמנו בין מלון דן בחיפה ומלון הילטון בתל אביב. 

בשנת 1969 משה שהפך את שמו למייק, נסע לאיראן להופעה במלון הילטון. שם ראתה אותו זמרת מצרפת שהציע לו להגיע לצרפת. בין השנים 1970 ל- 1975 הופיע מייק בראנט בצרפת והפך ללהיט כזמר וכבחור צעיר ויפה.

בשנת 1975, לאחר הצלחה מסחררת בצרפת, השליך מייק את עצמו מדירתו בקומה השישית. הנפילה הייתה מגובה 20 מטר. מייק איבד את חייו בנפילה. עולם הבידור ובמיוחד הקהל שאהב אותו כל כך, מתאבל עד היום. 

ספידי גונזלס – פט בון

העכבר המקסיקני – ספידי גונזלס – היה מאוד מהיר, מצחיק, שמח ותמיד הצליח לחמוק מכל הצרות ובמיוחד מהחתול. ספידי גונזלס הוא גם החכם בחיות והמהיר שבהם. כל זה כמובן בסידרה המצוירת של האחים וורנר.

בשנת 1961 השיר – ספידי גונזלס – התפרסם פעם ראשונה ולא זכה להצלחה גדולה. פט בון ששמע את השיר בפאב בפיליפנים, החליט לבצע אותו בשנת 1962. השיר הפך ללהיט גם בארה"ב וגם באירופה. עד היום פט בון מבצע את השיר בהצלחה מרובה.

פט בון נולד ב- 1934. הוא היה זמר מצליח מאוד בשנות החמישים והשישים. בון היה האמן השני בגודלו בשנות החמישים המאוחרות אחרי אלביס פרסלי אבל לפני אומנים כמו ריקי נלסון ולהקת הפלאטרס.

פט בון התעניין גם בכדורסל והיה בשנות השישים חלק מהבעלים של קבוצת כדורסל. בון גם השתתף במסע הבחירות של רונלד רייגן ועזר לו להבחר לנשיאות. איש רב פעלים.

לה במבה – ריצי ולנס

ריצי ולנס נולד ב- 1941 להורים ממוצא מקסיקני ונפטר ב- 1959 בתאונת מטוס יחד עם עוד 2 מוזיקאים והטייס. אחד המוזיקאים שנפטר יחד עם ריצי היה באדי הולי.

ריצי היה אחד החלוצים בשילוב של המוסיקה המקסיקנית. לה במבה היה הלהיט שלו. בזמן הופעותיו, הוא היה מאלתר מילים חדשות ומוסיף קטעי מוזיקה חדשים שחוזרים על עצמם. צד זה של המוזיקה שלו לא נשמע בהקלטות האולפן המסחריות שלו.

בשנת 1987 הוסרט סרט על חייו. הסרט מתרכז בעיקר בשנות ההתבגרות שלו – 16-17. בסרט הוא מתאהב בילדה בשם דונה ועל שמה הוא כותב את הלהיט מס 2 שלו דונה. הוריה של דנה לא מעוניינים בקשר עם בחור מקסיקני-אמריקני והוא נאלץ להפרד ממנה.

הטוויסט – צ'אבי צ'אקר

"הטוויסט" בוצע כבר בשנת 1959 על ידי האנק באלארד. השיר לא הצליח במיוחד. לעומת זה בשנת 1960 בגירסה של צ'אבי צ'אקר השיר הפך ללהיט שמח ומרקיד מספר 1 בארה"ב. צ'אבי ביצע את השיר כשהיה בן 18. השיר "הטוויסט" הגיע למקום הראשון במצעד הפזמונים האמריקאי של כל שירי שנות השישים.

צ'אבי המשיך בקו הזה של שירים עם ריקודים וקצב. בין היתר הוא שר את – זמן הפוני (Pony Time) – שהפך ללהיט מספר 2 שלו וגם את הזמן לעוף (The Fly), לימבו רוק (Limbo Rock) ואפילו את לה במבה ששר במקור ריצי ולנס.

פרט פיקנטי – לצ'אבי יש בת בשם מיסטי באס – Mistie Bass – שהיא שחקנית כדורסל. בשלב מסוים בקרירה שלה היא שיחקה בישראל בקבוצות בנות השרון, ירושלים  ואליצור יבנה.

הבקיני – בריאן היילנד

בריאן היילנד (נולד ב -12 בנובמבר 1943) הוא אמן הקלטת פופ אמריקאי שהצליח במיוחד במהלך שנות השישים המוקדמות. סה"כ בשנות השישים והשבעים הקליט בריאן 11 אלבומים.

באוגוסט 1960 הקליט בריאן ופרסם את השיר על הבקיני – Itsy Bitsy Teenie Weenie. שיר מצחיק ושמח על נערה בבקיני. השיר הפך ללהיט ענק והגיע למקום ראשון במצעד האמריקאי. התקליט שהכיל את השיר, נמכר במיליון עותקים בחודשיים הראשונים וסה"כ במעל ל-2 מיליון עותקים.

השיר חתום בנשיקה – Sealed with a kiss – היה הלהיט השני של בריאן בשנת 1962. אתם מוזמנים לחפש אותו ולהקשיב לו ביוטיוב. גם השיר הזה הוא פאר היצירה ושיר שיזכר לעד.

רוק בבית הסוהר – אלביס פרסלי

השיר "רוק בבית הסוהר" יצא בשנת 1957 ביחד עם סרט בכיכובו של אלביס פרסלי. בסרט, אלביס נקרא וינס אוורט והוא מקבל שנת מאסר בכלא על הריגה. בכלא הוא מתחבר עם זמר שעוזר לו להיות כוכב מקומי גדול אחרי השחרור.

אלביס הופיע במגוון רחב של סרטים. בכל הסרטים הנוכחות שלו בלטה ועלילת הסרט היתה חייבת להעצר עם מוזיקה כדי שאלביס ישיר את שיריו.

לפני השרות הצבאי שלו, אלביס הופיע בסרטים כמרדן עם תנועות שזעזעו את הקהל השמרן באמריקה. כשחזר מהשרות התחיל אלביס לגלם גבר צעיר שמסתבך מקצועית ורומנטית והודות לכישוריו המוזיקלים מצליח לצאת מהצרות.

אני מאמין – הקופים

להקת הקופים היא הלהקה ראשונה שממש הצליחה בארה"ב וחלק הגדירו אותה כלהקת החיפושיות האמריקנית. אבל הסגנון שלהם היה פשוט ולא מתוחכם כמו של הביטלס. הלהקה הוקמה עבור תוכנית טלוויזה עם אותו שם – הקופים. למעשה, חברי הלהקה נבחרו על ידי המפיק של תוכנית הטלוויזיה לאחר בחינה של כ- 400 מועמדים. תוכנית הטלוויזיה הצליחה מאוד בשנתיים הראשונות. הלהקה מכרה במשך השנים כ- 65 מיליון עותקים של תקליטי מוזיקה !

השיר "אני מאמין" נכתב על ידי ניל דימונד והושר על ידי להקת הקופים ב- 1966. גם ניל דימונד שר את השירים בהופעות שלו החל מ- 1967 אבל השיר זכה להצלחה בגירסת הקופים. שיר זה הגיע למקום החמישי במצעד הפזמונים האמריקאי של כל שירי שנות השישים.